Holandia: Znacznie rzadziej jeździmy na wakacje do USA

Holandia

Fot. Shutterstock, Inc.

Osoby mieszkające w Holandii zarezerwowały znacznie mniej wakacji w Stanach Zjednoczonych w zeszłym miesiącu. Rezerwacje wakacyjne w USA spadły o 30% w zeszłym miesiącu w porównaniu z marcem 2024 roku – według usługi monitorującej stowarzyszenia agentów podróży ANVR i firmy badawczej NielsenIQ.

W zeszłym tygodniu amerykańskie biuro rządowe International Trade Administration poinformowała, że w marcu do USA poleciało mniej zagranicznych podróżnych. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób jest zniechęconych polityką administracji prezydenta Donalda Trumpa od czasu jego powrotu do Białego Domu w styczniu.

Spadek zainteresowania wakacjami w USA jest widoczny również w Holandii. „Ten spadek wystąpił we wszystkich regionach w USA. Kanada również odnotowała podobny, procentowy spadek rezerwacji, ale można to lepiej wyjaśnić jednorazowym szczytem rezerwacji w marcu 2024 roku” - powiedział przedstawiciel ANVR, Walter Schut.

Całkowita liczba rezerwacji z Holandii do miejsc docelowych za granicą spadła o 1% w marcu. W pierwszym kwartale zarezerwowano ponad 8,7 mln podróży. Według badaczy oznacza to, że rezerwacje są o około 3% niższe w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Oprócz USA i Kanady, Curacao i Austria były również mniej popularnymi kierunkami wakacyjnymi w porównaniu z tym samym okresem w 2024 roku.

Badania wykazały, że 85% wszystkich rezerwacji dotyczyło destynacji w Europie. Szwecja w szczególności stała się znacznie bardziej popularna, liczba rezerwacji do tego kraju wzrosła o ponad połowę w zeszłym miesiącu. Około 5% więcej rezerwacji dotyczyło destynacji w Hiszpanii, która jest najpopularniejszym krajem dla urlopowiczów wyjeżdżających z Holandii.


3.05.2025 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)

Komentarze 

 
+2 #3 Gerhard 2025-05-06 11:15
Cytuję F?:
Przecież America jest w Niderlandach.I jest bliżej. Dużo ludzi ma po dziurki w nosie tych Stanów.

W Holandii miejscowość o której chyba myślisz to Amerika.
A Niderlandy w języku polskim nadal nazwywamy Holandią.
Cytuj
 
 
-1 #2 F? 2025-05-05 21:18
Przecież America jest w Niderlandach.I jest bliżej. Dużo ludzi ma po dziurki w nosie tych Stanów.
Cytuj
 
 
+5 #1 b? 2025-05-04 05:40
Odrazu mowie ze to nie moja wina, ja do USA latam tyle co zawsze, czyli nigdy.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Cały zarząd miasta podał się do dymisji. Wszystko przez tajny dokument byłego burmistrza

News image

Skandal mięsny w Holandii się rozrasta. Wycofywane są już nie tylko mięso, ale też hamburgery, zupy i przekąski

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (czwartek 11 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Holandia może zostać bez prądu już w 2028 roku. Dwa lata wcześniej niż zakładano

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki