Enschede: Zamieszki na meczu, 3 policjantów rannych, 11 aresztowań

Holandia

W czwartek wieczorem (25 sierpnia), policja aresztowała 11 osób po meczu Ligi Konferencji Europy UEFA pomiędzy FC Twente i Fiorentiną w Enschede. Trzech policjantów zostało lekko rannych. Kilka innych osób odniosło obrażenia na trybunach, gdy pomiędzy siedzeniami wybuchła bomba z fajerwerków – poinformowała w piątek policja.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0, co sprawia, że klub FC Twente odpada z głównego turnieju Ligi Konfederacji UEFA. Do fazy grupowej wejdzie Fiorentina z Florencji.

Policja próbowała oddzielić kibiców obydwóch klubów piłkarskich, ale ostatecznie doszło do konfrontacji. Jak informuje NU.nl, podczas meczu włoscy kibice rzucili bombę z fajerwerków w kierunku kibiców FC Twente. Doszło do eksplozji na trybunach. Sędzia tymczasowo przerwał mecz. W drugiej połowie meczu kibice Fiorentiny rzucili pochodnią.

11 aresztowanych podejrzanych zostanie oskarżonych o przemoc publiczną, napaść, wandalizm oraz naruszenie prawa dotyczącego posiadania broni i amunicji.

26.08.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.