Goryle i lwy z zoo w Rotterdamie zakażone Covid-19!

Holandia

Fot. Shutterstock, Inc.

Kilka goryli i lwów z zoo Diergaarde Blijdorp w Rotterdamie, jest zakażonych koronawirusem. Kierownictwo placówki uważa, że zwierzęta zostały zarażone przez jednego z pracowników, który przechodził Covid-19 bezobjawowo.

„Mają mniejszy apetyt, niewielki katar, poza tym goryle mają problemy z brzuchem i jelitami” - czytamy na stronie zoo. Poza zakażeniem Covid-19, zwierzęta cieszą się dobrym zdrowiem.

„Teraz skupiamy się na tym, aby dać zwierzętom dużo czasu na odpoczynek. Opiekuni i weterynarze monitorują stan goryli i lwów. Jeśli występuje taka konieczność, zwierzęta otrzymują także leki” - poinformowali przedstawiciele zoo.

Według Diergaarde Blijdorp, goście zoo nie są narażeni na zakażenie się Covid-19, ponieważ lwy i goryle zostały umieszone w izolacji.

20.11.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Komentarze 

 
-1 #2 No ba 2021-11-22 15:15
Uśpić to trzeba. W Polsce chcieli farmy norek wybić bo panuje choroba bez objawowa.
Cytuj
 
 
-6 #1 Jaro 2021-11-20 10:49
Wszystko przez niezaszczepionych! Dlaczego ich wpuszczają do ZOO bez certyfikatu covidowego?
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki