Holandia, sport: Pierwsza w sezonie porażka Ajaxu, przewaga nad AZ coraz mniejsza

Po tym, jak mistrzowie Holandii niespodziewanie przegrali na własnym terenie 0-2 z Willem II, ich przewaga nad AZ Alkmaar w tabeli Eredivisie wynosi już tylko trzy punkty.

Piątkowa przegrana Ajaxu z gośćmi z Tilburga była pierwszą ligową porażką amsterdamskiego klubu w tym sezonie. We wcześniejszych 15 meczach Eredivisie Ajax odniósł 13 zwycięstw i dwukrotnie zremisował.

Prowadzenie gościom dał pod koniec pierwszej połowy Mike Trésor Ndayishimiye, który wykorzystał jedenastkę. W drugiej połowie wynik na 2-0 dla Willem II ustalił Damil Dankerlui. Po zwycięstwie w stolicy klub z Tilburga zajmuje czwartą pozycję w Eredivisie.

- Zagraliśmy bardzo kiepski mecz z bardzo dobrym Willem II. Nie przestrzegaliśmy zasad naszego stylu gry. Takie coś zawsze prowadzi do problemów – powiedział po meczu Erik ten Hag, trener Ajax.

– Nie byliśmy w stanie dominować i nie narzuciliśmy swojego tempa. Właściwie wszystko poszło nie tak – dodał rozczarowany szkoleniowiec, cytowany przez portal nu.nl.

Z potknięcia mistrzów kraju skorzystały kolejne drużyny w tabeli. AZ pewnie pokonało w Zwolle PEC (3-0) i zmniejszyło stratę do Ajaxu do 3 punktów.

Także trzecie w tabeli PSV zdobyło komplet punktów, gromiąc na własnym terenie Fortunę 5-0. Strata klubu z Eindhoven do lidera ze stolicy zmniejszyła się dzięki temu do 10 punktów.