Ostatni pasażerowie statku Hondius wylądowali w Eindhoven. Statek wraca do Rotterdamu

Holandia

fot. Pixelbiss / Shutterstock.com / zdjęcie ilustracyjne

Dwa ostatnie samoloty z pasażerami i załogą statku wycieczkowego Hondius wylądowały na lotnisku w Eindhoven.

Maszyny wystartowały wczoraj wieczorem z Teneryfy i dotarły do Holandii nad ranem. Na pokładzie jednego z samolotów znajdowali się głównie członkowie załogi Hondius, natomiast drugim lecieli przede wszystkim Australijczycy, którzy z Eindhoven ruszą dalej w drogę do domu.

Dla pasażerów kończy się tym samym dramat, który rozpoczął się kilka tygodni temu na środku Atlantyku. Troje pasażerów zmarło, u kolejnych potwierdzono zakażenie hantawirusem, a setki osób przez wiele dni pozostawały uwięzione na statku, którego kolejne porty nie chciały przyjąć. 

Sam Hondius również wraca do Holandii. Część załogi pozostała na pokładzie, aby przeprowadzić statek z Teneryfy do Rotterdamu. Według obecnych szacunków jednostka ma dotrzeć do portu w niedzielę.

12.05.2026 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, inc.


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki