Holandia: Darmowy autobus do Ter Apel zostaje. Minister przeciwna, gminy uparte

Holandia

fot. Shutterstock, Inc. / zdjęcie ilustracyjne

Autobus wahadłowy dla osób ubiegających się o azyl między Ter Apel a Emmen nadal będzie darmowy. Tak zdecydowały gminy Westerwolde i Emmen, mimo sprzeciwu minister ds. azylu Marjolein Keijzer.

Minister uważa, że pasażerowie powinni płacić za przejazd jak wszyscy inni. Ostrzega też, że jeśli darmowe kursy zostaną utrzymane, gminy będą musiały pokryć koszty z własnych środków.

Samorządy nie chcą wracać do biletów, twierdząc, że to ponownie wywołałoby problemy i incydenty w autobusach. Rozważają finansowanie z pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie azylantów.

Zobacz również

Koniec ulg dla azylantów. Darmowe autobusy do Ter Apel zablokowane

17.12.2025 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(ag)

Komentarze 

 
+3 #2 Jozek 2025-12-18 11:14
stop polityce azylackiej, gdzie sa holendrzy zeby protestowac?
Cytuj
 
 
+5 #1 Niedlapsakiełba 2025-12-18 01:55
Współczuję stałym mieszkańcom takich sąsiadów i takich samorządów. To jak stać w deszczu pod dziurawą rynną.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki