Minister ds. opieki medycznej: „Do końca roku chcemy w pełni przywrócić regularną opiekę medyczną”

Holandia

fot. Shutterstock, Inc.

Około 140 tys. operacji oraz procedur medycznych zostało opóźnionych z powodu pandemii koronawirusa. Rozpoczął się powolny proces przywracania regularnej opieki zdrowotnej, w ramach którego niektórzy pacjenci mogą otrzymać ofertę odbycia terapii w szpitalu ulokowanym w innej części kraju – poinformowała minister ds. opieki medycznej, Tamara van Ark.

Niektóre terapie mogą zostać przyśpieszone, jeśli tylko pacjenci są gotowi na odbycie podróży do szpitala w innym regionie. Co jednak istotne, decyzja zawsze musi być podjęta przez pacjenta dobrowolnie.

Celem jest nadrobienie do końca bieżącego roku zaległości w służbie zdrowia, które powstały w trakcie pandemii. Niemniej jednak, jak podkreśliła minister, wciąż jest to uzależnione od dalszego rozwoju pandemii (i od tego czy jesienią i zimą ponownie nastąpi wzrost zachorowań).

Van Ark podkreśliła także, że chce się upewnić, że osoby pracujące w służbie zdrowia mają wystarczająco czasu na „powrót do normalności” - przedstawiciele zawodów medycznych od wielu miesięcy pracowali pod dużą presją.

Obecnie liczbę łóżek na oddziałach intensywnej terapii zmniejszono do 1350 (w szczytowym momencie pandemii było ich 1550).


28.05.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki