Polska: Świdnica przełamuje tabu! Pierwsze miasto chce rejestrować małżeństwa jednopłciowe

Polska

fot. Shutterstock, Inc. / zdjęcie ilustracyjne


Tego w Polsce jeszcze nie było - Świdnica ogłosiła, że zamierza jako pierwsza wykonywać wyrok TSUE i rejestrować małżeństwa jednopłciowe zawarte za granicą.

To krok, który natychmiast wywołał burzę, aplauz, protesty i polityczne starcie na najwyższym poziomie.

Prezydentka miasta mówi wprost: "to kwestia ludzi i ich prawa do bycia razem". Urząd chce rejestrować takie związki, choć obecne systemy informatyczne… nawet na to nie pozwalają. Mimo to Świdnica zapowiada walkę o pełne wdrożenie wyroku.

W lokalnej radzie zawrzało. Przeciwnicy ostrzegają, że to "wyjście przed szereg", polityczna demonstracja i łamanie procedur. Zwolennicy odpowiadają: "ktoś musi zrobić pierwszy krok".

Do sprawy dołączyła ogólnopolska polityka. Premier studzi emocje, a rzecznik praw obywatelskich przypomina: "Wyrok TSUE trzeba wykonać. Koniec dyskusji."

01.12.2025 Niedziela.NL // źródło: News4Media // fot. Shutterstock, Inc.

(an)

Komentarze 

 
0 #1 P? 2025-12-02 07:37
Chodzi tylko o podatki.malzenstwa za granica a tu zarejestrujemy stan faktyczny pary.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze w kategorii: Polska

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki