Skandal wyborczy w Holandii. Burmistrz sam złożył doniesienie na własne miasto

Holandia

fot. Shutterstock, Inc. / zdjęcie ilustracyjne

W jednym lokalu wyborczym aż 135 na 650 głosów oddano przez pełnomocnictwo. Jedna osoba pojawiła się tam pięć razy.

Burmistrz Gorinchem Melissant złożył oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu kilku form fałszowania wyborów. Sprawa dotyczy między innymi nielegalnego pozyskiwania pełnomocnictw wyborczych oraz wywierania wpływu na wyborców.

Wątpliwości pojawiły się natychmiast po wyborach samorządowych 18 marca. W jednym z lokali wyborczych kandydat z listy wyborczej miał pojawić się aż pięć razy, za każdym razem w towarzystwie jednej lub dwóch osób posiadających po kilka pełnomocnictw. W tym samym lokalu 135 spośród 650 głosów zostało oddanych właśnie przez pełnomocników.

Czy wybory zostaną powtórzone?

W najbliższy poniedziałek ustępująca rada miejska Gorinchem zdecyduje czy konieczne jest przeprowadzenie ponownych wyborów.

27.03.2026 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki