Wybuch ogniska pandemii w awaryjnym centrum dla uchodźców w Goes

Holandia

Fot. Shutterstock, Inc.

Co najmniej 49 z 320 mieszkańców awaryjnego centrum dla uchodźców mieszczącego się w hali sportowej w Goes (Zelandia), jest zakażonych koronawirusem.

Jak poinformowali urzędnicy, osoby oczekujące na przyznanie w Holandii azylu zostały przetestowane po przyjeździe do kraju, co oznacza, że musiały zakazić się koronawirusem już podczas pobytu w Zelandii.

Obecnie wszyscy uchodźcy zostali objęci kwarantanną i nie mogą opuszczać ośrodka. Poza tym są zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych oraz zachowywania bezpiecznego, 1,5-metrowego dystansu. W piątek wszyscy mieszkańcy centrum zostaną ponownie przetestowani.

Lokalna rada zdrowia podjęła decyzję o przetestowaniu wszystkich osób przebywających w hali w Goes, po tym jak u niektórych mieszkańców wykryto objawy charakterystyczne dla Covid-19.

Agencja ds. osiedlania uchodźców COA poinformowała, że nie jest jasne, jak duża grupa osób została wcześniej zaszczepiona przeciwko koronawirusowi, ponieważ „agencja nie jest organem uprawionym do przechowywania takich informacji”.


26.10.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki