Holandia: Podczas ćwiczeń żołnierz przez przypadek wystrzelił z czołgu rakietę

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Podczas ćwiczeń wojskowych NATO w Bergen-Hohne, holenderski żołnierz przez przypadek wystrzelił z czołgu rakietę. W tym czasie trzech jego kolegów nadal znajdowało się w terenie, ale na szczęście pocisk w nich nie trafił.

Ministerstwo Obrony potwierdziło, że podczas treningu wojskowego 22 marca doszło do niebezpiecznego incydentu. Czołg wystrzelił pocisk podczas przedostatniego ćwiczenia. Dowódca 43 Brygady Zmechanizowanej natychmiast nakazał przeprowadzenie śledztwa. Stwierdzono, że główną przyczyną tej niebezpiecznej sytuacji była utrata koncentracji podczas ostatniej fazy strzelania. Istotną rolę odgrywa również błąd komunikacyjny.

Incydent został bardzo poważnie potraktowany przez Ministerstwo Obrony. Rzecznik resortu powiedział, że gdyby żołnierze w chwili wystrzelenia pocisku stali w innym miejscu, mogliby zginąć.


06.04.2018 MŚ Niedziela.NL


Komentarze 

 
-1 #1 Mac 2018-04-06 20:32
Rakietę :)
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki