Holenderska policja zmuszona do usuwania materiałów z mediów społecznościowych z powodu naruszeń prywatności

Archiwum '18

fot. Bloomua / Shutterstock.com

Od listopada minionego roku holenderska policja dwukrotnie musiała usuwać zdjęcia bądź materiały wideo z mediów społecznościowych, ponieważ pojawiły się skargi dotyczące naruszenia prywatności – przekazał minister sprawiedliwości, Ferdinand Grapperhaus.

Policja regularnie publikuje w mediach społecznościowych zrobione przez siebie zdjęcia oraz filmiki, aby umożliwić obywatelom wgląd w charakter swojej pracy. Pewnym utrudnieniem jest obowiązujące prawo – na fotografiach oraz wideo nie może znaleźć się nic, co bezpośrednio można połączyć z konkretną osobą.

W listopadzie minionego roku policja zamieściła na swojej stronie formularz, w którym obywatele mogli wyrazić swoje zdanie na ten temat oraz poinformować o przypadku naruszenia ich prywatności poprzez publikację materiałów.

Według Grapperhausa, od listopada przesłano 13 formularzy, policja bada 8 z nich. Okazało się, że w dwóch przypadkach rzeczywiście mogło dojść do naruszeń prywatności. Zdjęcia zostały już usunięte. Śledztwo w tej sprawie wciąż jest w toku.


05.04.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki