Holandia: Polacy w Urk na turnieju w siłowaniu się na rękę

Archiwum '18

fot. Shutterstock

W minioną sobotę w Urk odbył się turniej tzw. „armwrestlingu”, czyli siłowania się na rękę. Wśród uczestników byli też Polacy, informuje portal omroepflevoland.nl.

Według organizatora Meinderta Nentjesa Holandia już od dawna jest ważnym krajem, jeśli chodzi o ten sport. W Urk – rybackiej miejscowości w prowincji Flevoland – tego rodzaju międzynarodowy turniej zorganizowano po raz pierwszy. Na zwycięzców czekały medale i nagrody pieniężne.

- Nasze stowarzyszenie AVU (Armworstel Vereniging Urk) już od lat bierze udział w międzynarodowych turniejach i wygrywa różne zawody. Dzięki temu znamy wiele osób z tego światka i traktuje się nas poważnie – portal omroepflevoland.nl cytuje słowa Nentjesa.

W zawodach „Armed Battle” rozegranych w sobotę 27 stycznia uczestniczyły zespoły m.in. z Polski, Francji, Niemiec, Belgii, Rumunii, Kazachstanu i Gruzji. Według organizatorów zawody okazały się „wielkim sukcesem” i w przyszłości organizowane będą kolejne edycje.



30.01.2018 ŁK Niedziela.NL

 


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki