Holandia: Nowe domy bez ogrzewania gazowego?

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Holenderski rząd chce w tym roku rozpocząć budowę nowych domów, bez połączenia z siecią gazową. Ma to przyczynić się do zmniejszenia częstotliwości trzęsień ziemi w kraju, a także poprawić jakość środowiska.

Niższa izba holenderskiego parlamentu, Tweede Kamer, ustaliła już, że nowe budownictwo nie powinno być podłączone do sieci gazowej. Rząd uznał, że musi nastąpić to wcześniej niż pierwotnie planowano. Jak donosi RTL Nieuws, w czwartek koalicja rządowa chce zająć się ustaleniem daty rozpoczęcia budowy pierwszych nowych domów.

Prawie cała Tweede Kamer opowiedziała się za znaczną redukcją zużycia gazu – zarówno z uwagi na dobro środowiska, jak i z powodu ostatnich trzęsień ziemi, które dotknęły Groningen.

Holenderskie budynki mieszkaniowe, nawet te nowo powstałe, bardzo często ogrzewane są gazem. Od tego roku nowe domy mają być podłączone do gazu tylko wówczas, gdy nie będzie innej możliwości lub gdy zainstalowanie alternatywnego systemu grzewczego będzie zbyt kosztowne.


29.01.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki