Holandia: Jazda na łyżwach po naturalnym lodzie, częścią dziedzictwa kulturowego

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym uznało holenderską tradycję jazdy na łyżwach po naturalnym lodzie, za bardzo ważną dla historii kraju i postanowiło wpisać ją na listę holenderskiego dziedzictwa kulturowego.

Jak się okazuje, tradycja jeżdżenia na łyżwach po naturalnym lodzie rozpoczęła się w Holandii w XII wieku, kiedy traktowaną ją jako środek transportu. Od XIX wieku na łyżwach jeździ się głównie dla sportu lub dobrej zabawy.

Jak wyjaśniła Ineke Strouken z Centrum Dziedzictwa Kultury, niematerialne dziedzictwa, mogą być wpisane na prestiżową listę, jeśli są tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, które mają być kultywowane w przyszłości. Jazda na łyżwach po naturalnym lodzie, spełnia te kryteria.


20.12.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+1 #1 Matrix 2016-12-21 09:25
Tylko naturalnego lodu brakuje;-)
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki