Holenderscy farmerzy dołączyli do protestu. Domagają się uczciwych cen za swoje produkty

Archiwum '15

fot. Shutterstock

Wielu holenderskich rolników dołączyło do protestu przeciwko niskim cenom mleka i mięsa, który odbył się dziś podczas nadzwyczajnego zebrania ministrów Unii Europejskiej.

"Wszyscy domagamy się tego samego. Bez względu na to, czy sprzedajemy mięso czy mleko, powinniśmy dostać za nie godziwą cenę." - mówili protestujący.

Rolnicy twierdzą, że dostają za swoje produkty mniej pieniędzy, a ich zakłady są poddawane kontroli znacznie częściej, niż w innych krajach.

W ostatnim miesiącu, holenderscy hodowcy świń wszczęli alarm dotyczący ich finansów, twierdząc że zostały mocno dotknięte przez rosyjski bojkot oraz przepisy utrudniające prowadzenie hodowli. Również producenci mleka narzekają na konsekwencję płynące z rosyjskich sankcji i rosnącą nadprodukcję. W przeciągu ostatniego roku, cena mleka spadła aż o 30%.

Przedstawiciel Rabobank, największego holenderskiego banku rolniczego powiedział, że około 20% z 5000 holenderskich rolników znajduje się w tym momencie w kłopotach finansowych.



08.09.2015 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+1 #3 lasse 2015-09-09 05:34
Cytuję Znawca:
Polacy powinni protestować. Przez jedna godzine w Holadni potrafią przerzucić własnymi rekami czasem nawet 1,5 tony a placa im za to 8,70 do 9,20 BRUTTO !!! za godzine ich zycia. Wynika z tego ze godzina naszego zycia i energii warta jest tyle co mnie wiecej krata piwa. Oczywiscie beda tacy co sie z tym zgodza. Dodatkowo jesli mieskzacie na formowym to pol biedy. Cos wam zostanie. Sprobujcie pojsc na sowje w Holadnii wtedy oplaty i podatki was zjedza a z tego waszego 8,70 cy 9,20 bedize nawet brakowac na jedzenie.


na firmowym wam cos zostanie ? masz wlasne mieszkanie i nie wyrabiasz ? to chyba musisz zmienic szklarnie na inna prace ja mam 18 euro
ale tez zaczynalem od 8 tylko jak sie siedzi i po pracy tylko piwko zero rozwoju to jak sie ma dostawac wiecej pieniedzy ?
Cytuj
 
 
+2 #2 Rzeznik 2015-09-08 21:46
Zaraz, zaraz to protestują Ci sami farmerzy, za których my wykonujemy cala prace a oni spijają tylko śmietankę ?
Cytuj
 
 
+3 #1 Znawca 2015-09-08 21:43
Polacy powinni protestować. Przez jedna godzine w Holadni potrafią przerzucić własnymi rekami czasem nawet 1,5 tony a placa im za to 8,70 do 9,20 BRUTTO !!! za godzine ich zycia. Wynika z tego ze godzina naszego zycia i energii warta jest tyle co mnie wiecej krata piwa. Oczywiscie beda tacy co sie z tym zgodza. Dodatkowo jesli mieskzacie na formowym to pol biedy. Cos wam zostanie. Sprobujcie pojsc na sowje w Holadnii wtedy oplaty i podatki was zjedza a z tego waszego 8,70 cy 9,20 bedize nawet brakowac na jedzenie. Obudzicie sie wtedy ze nie jest tutaj az tak fantastycznie. Innymi slowy robia nas w bambuko. Zycze zdrowia wszystkim po kilku latach rpacy w Holandii. Obyscie mieli nadal sile na cokolwiek. Powodzenia.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki