Holandia: Policjanci strzelili podejrzanemu w plecy, ale do więzienia nie pójdą

Archiwum '15

fot. Nessluop / Shutterstock.com

Dwóch policjantów, którzy w 2013 roku zastrzelili w Rotterdamie 29-letniego mężczyznę zostali uznani za winnych zabójstwa, a jednak nie zostali ukarani. Zabity Mike Stok został zastrzelony po tym, jak wdał się z funkcjonariuszami w spór o wyprowadzanie psa bez smyczy.

Prokuratura nie ukarała funkcjonariuszy, ponieważ uznała, że ich reakcja była uzasadniona. Według zeznań policjantów, upomniany przez nich mężczyzna był pijany i wpadł w furię po czym zaczął uciekać i wymachiwać czymś co wyglądało na siekierę. 29-latek nie zatrzymał się na wołanie policji, a oni sądząc, że stanowi zagrożenie dla osób postronnych i zdecydowali się do niego strzelić.

Sąd uznał, że w tym wypadku zachowanie policjantów było prawidłowe. Inaczej potoczyła się historia innego policjanta. W zeszłym miesiącu, sędzia w Limburgii skazał go dwa lata więzienia, po tym jak zastrzelił on mężczyznę uciekającego samochodem.


05.08.2015 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+1 #7 Zik 2015-08-08 00:24
A gdzie tzw strzał ostrzegawczy ? Po takim strzale zapewne sam rzucił by się na ziemię. Nawet jak ktoś już nadmienił strzały w nogi są środkiem do zatrzymania i obezwładnienia. Coraz częściej widać w Holandii nadużycia siły ze strony władzy wykonawczej :( Strzały w plecy to bardzo kiepska reklama dla Policji, a ten kraj robi się bardzo Policyjnym Państwem, wszelkie swobody obywatelskie, no tak oczywiście , ale najlepiej w domu ! Jestem bardzo ciekaw jak wygląda szkolenie Policji w tym kraju i testy psychologiczne, gdyż odnoszę wrażenie, że funkcjonariusze to przypadkowi ludzie z pierwszej ulicznej łapanki, bez krzty wyobraźni :(
Cytuj
 
 
+1 #6 adwokat diabla 2015-08-07 14:11
ale po co w plecy, skoro uciekal na nogach to moze tak w nogi juz strzelac jak sie na to decyduja? i tych co popieraja takie strzelanie to sam bym zastrzelil, wiesniaki co mysla ze nic w zyciu zlego nikomu nie zrobili a w domu zapewne bija kobiete swoja
Cytuj
 
 
0 #5 adam 2015-08-06 17:25
Cytuję Wojtek:
@adam - w łeb się jebnij!

Bardzo dobrze, po co uciekał, jakby wziął psa na smycz to pewnie policjanci poszli by sobie dalej...

Czyli jak ktoś ucieka to trzeba do niego strzelać? I ty mi się każesz w łeb jebnąć? Lecz się psycholu!!
Cytuj
 
 
0 #4 adam 2015-08-06 17:23
Cytuję Łukasz:
Cytuję adam:
Pójdę pijany z psem bez smyczy na spacer i mogą mnie zabić??? Tak brzmi wprost wyrok sądu. Jepać policję!!!!!

weź kamień i [cenzura]nij się nim w łeb patologio

Patologio?? Chyba nie rozumiesz tego słowa ***ie. Nie pisz do mnie bo za głupi jesteś. Pozdro
Cytuj
 
 
+1 #3 Łukasz 2015-08-06 13:28
Cytuję adam:
Pójdę pijany z psem bez smyczy na spacer i mogą mnie zabić??? Tak brzmi wprost wyrok sądu. Jepać policję!!!!!

weź kamień i ***nij się nim w łeb patologio
Cytuj
 
 
+1 #2 Wojtek 2015-08-06 13:22
@adam - w łeb się jebnij!

Bardzo dobrze, po co uciekał, jakby wziął psa na smycz to pewnie policjanci poszli by sobie dalej...
Cytuj
 
 
+4 #1 adam 2015-08-06 12:43
Pójdę pijany z psem bez smyczy na spacer i mogą mnie zabić??? Tak brzmi wprost wyrok sądu. Jepać policję!!!!!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki