Holandia: Szpitalom brakuje pieniędzy

Archiwum '15


Osiemdziesiąt procent szpitali narzeka na brak pieniędzy na drogie lekarstwa, jak podaje holenderskie stowarzyszenie szpitali NVZ. Wedlug NVZ wynika to z tego, iż firmy ubezpieczeniowe przeznaczają zbyt mały budżet na każdy szpital.

Szpitale oraz firmy ubezpieczeniowe każdego roku oszacowują ilu pacjentów potrzebuje drogich lekarstw i na tej podstawie umawiają się na określoną liczbę medykamentów. W momencie gdy oszacowanie jest niewłaściwe, szpitale popadają w problemy finansowe.

Niektóre szpitale zgodziły się na to, żeby firmy ubezpieczeniowe przekroczoną kwotę pieniędzy rekompensowały później. NVZ chce, aby takie umowy obowiązywały wszystkie szpitale.


11.06.2015 SBS Niedziela.NL

Komentarze 

 
+3 #2 Jarek 2015-06-11 14:43
A mnie nie brakuje. Ja mam większy problem. Mam tak dużo kasy, że nie wiem co by z nią zrobić.

No ileż można ziemniaków z karnym mlekiem zjeść. OK, można nawet jajko dodać, ale i tak kasa zostaje.

Każdy ma swoje zmartwienia.
Cytuj
 
 
-2 #1 MaGda 2015-06-11 13:48
Mi tez brakuje pieniedzy, napiszecie o tym troszke?
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki