Holenderska afera nie odpuszcza. Ofiary dostają rachunek po latach

Holandia

fot. Lea Rae / Shutterstock.com / zdjęcie ilustracyjne

Poszkodowani w aferze zasiłkami w Holandii ponownie wpadają w długi, choć wcześniej dostali chwilę oddechu. Chodzi o tzw. pauzę w windykacji dawnych zaległości, wprowadzoną w 2021 roku na wniosek Tweede Kamer (odpowiednik Sejmu), żeby dać ofiarom spokój i czas na uporządkowanie życia. Równolegle wypłacono im też po 30 tysięcy euro rekompensaty.

Plan był prosty: po roku ściąganie długów miało ruszyć na nowo. W praktyce jednak przez pandemię i opóźnienia w rozliczaniu afery cały proces przesunął się i realne wznawianie odzyskiwania należności zaczęło się dopiero w zeszłym roku.

Teraz problem wraca z pełną siłą. Około 100 tysięcy osób ma spłacać zaległości i nadrabiać powstałe zaległe płatności. Część z nich twierdzi, że nie została o tym jasno poinformowana, a pieniędzy już nie ma. W efekcie rośnie presja na szybkie wprowadzenie sensownych rozwiązań, przede wszystkim w postaci indywidualnych planów spłat.

09.02.2026 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki