Uczczono pamięć holenderskich turystów, którzy zginęli w lawinie w Austrii

Świat

Fot. Shutterstock, Inc.

Nabożeństwo żałobne w kościele w Vent w Austrii upamiętniło trzech Holendrów, którzy zginęli w czwartek, 11 kwietnia, w lawinie. Lawina zeszła w pobliżu małej wioski w austriackim Tyrolu.

Ofiary w wieku 33, 35 i 60 lat należały do grupy 17 holenderskich turystów, którzy wybrali się na wycieczkę narciarską z czterema austriackimi przewodnikami górskimi. Czwarta ofiara trafiła do szpitala z powodu hipotermii. 32-latek został wypisany w piątek, po nocy spędzonej na obserwacji. Lokali przewodnicy nie odnieśli obrażeń.

W połowie ceremonii eucharystycznej w małym kościółku na skraju wsi wezwano do modlitwy za rannych i zmarłych. „Modlimy się za trzy ofiary, które zginęły w lawinie” – powiedziała kobieta, która prowadziła nabożeństwo.

Lawina zeszła na terenie narciarskim w pobliżu małej wioski, w której mieszka tylko 140 osób. Po wypadku helikoptery ratunkowe wylądowały tuż obok kościoła. Droga do wioski była pełna pojazdów uprzywilejowanych.

W piątek wydobyto ciała trzech ofiar. Nie wiadomo, kiedy zostaną przetransportowane do Holandii. Policja prowadzi standardowe śledztwo, aby ustalić, czy przewodnicy górscy zachowali się odpowiedzialnie.


15.04.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki