Holandia, sport: Było dobrze, jest tak sobie. Bolesna porażka rotterdamczyków

Przed wtorkową kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów Feyenoord był na pierwszym miejscu w tabeli grupy E. Po porażce w Rzymie z Lazio 0-1 rotterdamczycy spadli jednak na trzecie miejsce.

Porażka we Włoszech była dla Feyenoordu bolesna nie tylko z tego powodu. Rotterdamczycy grali dobrze, przez większość meczu kontrolowali przebieg spotkania (Feyenoord miał 65% posiadania piłki) i oddali więcej strzałów niż gospodarze.

Zawodnicy Lazio w całym meczu oddali tylko jeden strzał w światło bramki, ale to właśnie uderzenie Ciro Immobile w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zakończyło się jedyną bramką tego wieczoru.

-Zagraliśmy perfekcyjny mecz wyjazdowy, ale nic nam to nie dało. Oni tylko raz strzelili w światło naszej bramki, a jednak przegraliśmy - przyznał po meczu trener rotterdamczyków Arne Slot, cytowany przez portal nu.nl.

Drugie wtorkowe spotkanie grupy E było dużo mniej wyrównane. Atlético Madryt pokonało na własnym terenie Celtic aż 6-0. Szkoci od 23. minuty grali w dziesiątkę. Po dwie bramki dla ekipy z Madrytu strzelili Griezmann  i Morata. Na listę strzelców wpisali się też Lino oraz Niguez.

Po czterech kolejkach LM szanse na awans z grupy E do fazy pucharowej mają jeszcze trzy drużyny. W najlepszej sytuacji jest Atlético, które ma 8 punktów. Drugie w tabeli jest Lazio (7 punktów), a trzeci Feyenoord (6 punktów). Celtic ma na koncie tylko 1 punkt.

08.11.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.