Holandia, sport: Przerażenie na murawie. „Nagle upadł, meczu nie dokończono”

Wielu piłkarzy i kibiców z przerażeniem patrzyło na to, jak w trakcie niedzielnego spotkania Eredivisie pomiędzy AZ i NEC napastnik gości Bas Dost nagle upadł i wydawało się, że stracił przytomność.

Do tego zdarzenia doszło już w doliczonym czasie gry drugiej połowy. NEC niespodziewanie prowadziło wtedy 2-1 z faworyzowanymi gospodarzami z Alkmaar.

To właśnie Dost był jednym z bohaterów NEC, bo najpierw popisał się pięknym golem z dystansu, a potem zaliczył asystę przy bramce Magnusa Mattssona. Kontaktowego gola dla AZ strzelił na początku drugiej połowy Vangelis Pavlidis.

Kiedy w 91. minucie Dost nagle i w nienaturalny sposób upadł na murawę, szybko udzielono mu pomocy medycznej. 34-letni piłkarz opuścił boisko na noszach, ale był przytomny, informowały holenderskie media.

Piłkarza przewieziono do szpitala, a mecz definitywnie przerwano. Po pewnym czasie sam Dost poinformował ze szpitala, że czuje się dobrze. Napastnik podziękował wszystkim za okazaną pomoc. Nie poinformowano, co było przyczyną kłopotów zdrowotnych Dosta.

30.10.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.