Holandia, sport: Co za wieczór w Rotterdamie! Pokonali w LM znany klub

Feyenoord wygrał w środę w Rotterdamie z Lazio Rzym 3-1 i ma dobrą pozycję wyjściową, by walczyć o pierwszy od 24 lat awans do fazy pucharowej Ligii Mistrzów.

Już po pierwszej połowie rotterdamczycy prowadzili 2-0. W 31. minucie gola dla gospodarzy strzelił Santiago Giménez, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Ramiz Zerrouki.

Kiedy w 74. minucie kolejną bramkę dla Feyenoordu strzelił Giménez, wydawało się, że jest już po meczu. Nadzieje Lazio na choćby jeden punkt odżyły w 83. min, kiedy Pedro wykorzystał jedenastkę, ale na więcej gości nie było już stać. Mistrzowie Holandii wygrali pewnie i zasłużenie 3-1.

W drugim meczu grupy E Celtic zremisował na własnym terenie z Atlético 2-2. Feyenoord po trzech kolejkach fazy grupowej ma na koncie 6 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Drugie jest Atlético (5 punktów), trzecie Lazio (4 punkty), a ostatni Celtic (1 punkt).

Rzymianie okazję do rewanżu za porażkę w Rotterdamie będą mieć już za dwa tygodnie. Mecz czwartej kolejki fazy grupowej LM Lazio-Feyenoord zaplanowano na 7 listopada. Tego samego dnia Celtic zmierzy się w Madrycie z Atlético.