Holandia, sport: Pech rotterdamczyków w Madrycie. Dwa razy prowadzili…

Feyenoord przegrał w drugim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Atlético Madryt 2-3. Aż cztery gole padły w pierwszej połowie.

Rotterdamczycy w pierwszej części gry dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie je tracili. Pierwszy gol padł już w 7. minucie. Było to samobójcze trafienie Mario Hermoso. Pięć minut później wyrównał Alvaro Morata.

W 34. minucie gola na 2-1 dla holenderskiej ekipy strzelił Dávid Hancko. Wydawało się, że to piłkarze Feyenoordu będą w przerwie w lepszych nastrojach. W ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry pierwszej połowy wyrównującego gola dla Atlético zdobył jednak Antoine Griezman.

Na papierze to goście mieli więcej okazji do strzelenia gola (7 celnych strzałów Feyenoordu wobec 3 gospodarzy). Atlético wykazało się jednak większą skutecznością i wszystkie 3 strzały w światło bramki zamieniło na bramki. Wartego trzy punkty zwycięskiego gola dla ekipy z Madrytu strzelił w 47. minucie Morata.

W drugim meczu grupy E Celtic przegrał na własnym terenie z Lazio 1-2. Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów Atlético i Lazio mają po 4 punkty, Feyenoord 3, a Celtic na razie nie zdobył ani jednego punktu.

05.10.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.