Holandia, sport: Gol w 95. minucie! PSV z punktem w Lidze Mistrzów

Trzy gole w ostatnich dziesięciu minutach gry i pierwszy punkt dla PSV w tegorocznej fazie grupowej LM - kibice w Eindhoven w czwartkowy wieczór nie mogli narzekać na brak emocji.

Mecz PSV z Sevillą zakończył się remisem 2-2. Wszystkie bramki padły dopiero w końcowej części drugiej połowy. W sumie holenderski zespół oddał w całym meczu aż 26 strzałów, wobec 10 Sevilli.

To jednak hiszpańska ekipa jako pierwsza zdobyła gola. W 68. minucie prowadzenie gościom dał Nemanja Gudelj, zawodnik świetnie znany holenderskim kibicom, bo aż przez siedem sezonów występował w Eredivisie.

Ataki gospodarzy w końcu przyniosły skutek i w 86. z rzutu karnego wyrównał Luuk de Jong. PSV długo nie cieszyło się z tej bramki, bo już minutę później gola dla Sevilli strzelił Youssef En-Nesyri. Kiedy wydawało się, że klub z Eindhoven wciąż będzie bez punktów w tej edycji LM, bramę na wagę remisu strzelił w piątej minucie doliczonego czasu gry Jordan Teze.

Dwa tygodnie temu w pierwszym meczu fazy grupowej PSV gładko przegrało w Londynie z Arsenalem 0-4. W tej kolejce Arsenal niespodziewanie przegrał jednak na wyjeździe z RC Lens 1-2.

Po dwóch kolejkach na czele tabeli grupy B jest RC Lens z 4 punktami na koncie. Arsenal ma 3 punkty, Sevilla 2, a PSV 1. W kolejnej kolejce, zaplanowanej na 24 października, PSV zmierzy się na wyjeździe z RC Lens.

04.10.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.