Holandia: Bramkarz reanimowany w trakcie meczu RKC-Ajax! Są nowe informacje o stanie zdrowia

Bramkarz RKC Waalwijk Etienne Vaessen opuścił w niedzielę szpital. Dzień wcześnie Vaessen zemdlał w trakcie meczu ligowego z Ajaxem.

Wyglądało to bardzo dramatycznie. W sobotę w 84 min. meczu w Waalwijk, przy stanie 3-2 dla Ajaxu, Vaessen zderzył się z napastnikiem gości Brianem Brobbey’em i od razu stracił przytomność.

Wielu piłkarzy i kibiców było przerażonych tą sytuacją. Stewardzi i lekarze udzielili mu pierwszej pomocy. Po pięciu minutach zniesiono go na noszach z murawy, a mecz definitywnie przerwano. Podjęto również próbę reanimacji, czytamy w portalu nu.nl.

Jeszcze w sobotę władze RKC poinformowały, że bramkarz odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego stan nie był bardzo poważny i już dzień później mógł opuścić szpital.

-Zrobiono mu tomografię głowy i nie stwierdzono żadnych krwotoków czy innych tego typu problemów. Wszystko wyglądało dobrze. Wczoraj na boisku byliśmy przerażeni, ale na szczęście teraz jest z nim lepiej - powiedział Michiel Kramer, kolega z drużyny Vaessena, cytowany przez nu.nl.

Na razie nie wiadomo, kiedy mecz RKC z Ajaxem zostanie dokończony. Dla Ajaxu to już kolejne przerwane spotkanie w minionych tygodniach. Wcześniej przerwano mecz Ajaxu z Feyenoordem w Amsterdamie.

Przyczyną przerwania meczu Ajax-Feyenoord było skandaliczne zachowanie amsterdamskich kibiców, rzucających race na murawę. Mecz przerwano przy stanie 0-3 dla gości, a kilka dni później rozegrano pozostałych 35 minut. Feyenoord strzelił kolejnego gola i odniósł najwyższe zwycięstwo w historii ligowych starć z Ajaxem w Amsterdamie: 4-0.

02.10.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.