Holandia, sport: Walczyły, ale Hiszpanki lepsze. Holenderki odpadły z mundialu.

Kobieca reprezentacja Holandii w piłce nożnej przegrała w ćwierćfinale Mistrzostw Świata z Hiszpanią 1-2. O awansie Hiszpanek zdecydował gol zdobyty w dogrywce.

Od początku meczu Holenderki grały słabo i tylko nieskuteczności rywalek zawdzięczały to, że długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Zasłużony gol dla reprezentacji Hiszpanii padł dopiero w 81. minucie, po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Marionę Caldentey.

Kiedy wydawało się, że Hiszpania bez większych problemów „dowiezie” ten wynik do końca spotkania, doszło do zwrotu akcji. W doliczonym czasie gry wyrównującego gola dla Oranje zdobyła Stefanie van der Gragt.

Doszło więc do dogrywki. W drugiej części doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisała się Salma Caleste Paralluelo Ayingono. Kolejnych zwrotów akcji nie było i to piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego zapewniły sobie awans do półfinału MŚ. Zmierzą się w nim ze Szwedkami.

Poprzedni mundial był dla Pomarańczowych bardziej udany. Holenderki dotarły wówczas do finału, w którym przegrały z reprezentacją USA. Tegoroczne MŚ w Australii i Nowej Zelandii holenderskie piłkarki dobrze rozpoczęły i wygrały swoją grupę. W 1/8 finału reprezentantki Holandii pokonały RPA 2-0. Hiszpania okazała się jednak za mocna.

14.08.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.