Holandia, sport: Męczyli się w Andorze, ale wygrali…

Oba holenderskie kluby, walczące w czwartkowy wieczór w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy UEFA, wygrały swe mecze.

Piłkarze AZ długo męczyli się w Andorze z dużo niżej notowanym FC Santa Coloma. Ostatecznie Holendrzy wygrali 1-0, a jedyny gol spotkania padł w 74. minucie. Jego strzelcem był Djordje Mihailovic, który rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Trafienie Mihailovica było jedynym strzałem w światło bramki oddanym w tym meczu przez AZ.

FC Twente w meczu z Riga FC pokazało się już z lepszej strony i przed rewanżem zaplanowanym na przyszły tydzień ma solidniejszą zaliczkę niż klub z Alkmaar. Zespół z Enschede wygrał z Łotyszami 2-0, a strzelcami bramek byli Alfons Sampsted (11. minuta) oraz Daan Rots (67. minuta).

Holendrzy zdominowali gości z Europy Wschodniej. Piłkarze FC Twente oddali 25 strzałów, wobec tylko 7 Rigy FC i mieli 71% posiadania piłki. Jeśli FC Twente wygra ten dwumecz, to kolejnym rywalem klubu z Enschede w walce o miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji będzie Fenerbahçe lub Maribor.

W czwartek w europejskich pucharach rywalizowały także polskie drużyny. Legia przegrała w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji z Austrią Wiedeń w Warszawie 1-2. Z kolei Lech Poznań wygrał na własnym terenie ze słowackim Spartakiem Trnava 2-1.

11.08.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.