Holandia, sport: „Mógł przejść do historii”. Faworyt z Holandii dopiero czwarty

Harrie Lavreysen nie obronił tytułu mistrza świata w kolarstwie torowym w konkurencji keirin. 30-letni Holender zajął w środę dopiero czwarte miejsce.

Jako pierwszy na metę przyjechał Kolumbijczyk Kevin Quintero, a drugie miejsce zajął Australijczyk Matthew Richardson. Z brązowego medalu mógł się cieszyć Japończyk Shinji Nakano.

Dla Holendrów keirin na MŚ w Glasgow nie był udany. Jeffrey Hoogland, który w minionych dwóch latach zdobywał w tej konkurencji srebro, był dopiero szósty, a Lavreysen czwarty.

Na poprzednich trzech MŚ to właśnie Lavreysen wygrywał w tej konkurencji. 25-latek ma jednak za sobą udane mistrzostwa. W Szkocji zdobył wcześniej dwa złote medale, w sprincie indywidualnym oraz w sprincie drużynowym. Także Hoogland dwukrotnie stawał w Glasgow na najwyższym stopniu podium.

Gdyby Lavreysen zdobył kolejne złoto, to mógłby przejść do historii tego sportu, bo wyrównałby rekord Francuza Arnauda Tournanta, który zdobył aż 14 złotych medali MŚ w kolarstwie torowym. 26-letni Lavreysen ma ich już na koncie 13, a pierwszy zdobył w 2018 r. Oprócz tego trzykrotnie zostawał wicemistrzem świata.

11.08.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.