Holandia, sport: PSV bliżej Ligi Mistrzów

Wicemistrzowie Holandii pokonali we wtorek w Eindhoven Sturm Graz 4-1 i znacząco zwiększyli szanse na awans do ostatniej rundy kwalifikacyjnej (play-off) Ligi Mistrzów.

PSV wyszło na prowadzenie już w czwartej minucie spotkania, a strzelcem gola był 18-letni Isaac Babadi, dla którego był to dopiero pierwszy występ w karierze w europejskich pucharach. Trudno o lepszy debiut…

Bohaterem pierwszej połowy był jednak Luuk de Jong, który w ciągu dziesięciu minut dorzucił kolejne dwa trafienia (w 22. i 32. minucie). Jeszcze przed zakończeniem pierwszej części gry kontaktowego gola dla gości z Austrii zdobył Jon Gorenc-Stankovic.

Także w drugiej połowie dominowali gospodarze, którzy w całym meczu oddali aż 21 strzałów i przez 71% czasu gry posiadali piłkę. Gol padł jednak tylko jeden: w 73. minucie wynik na 4-1 ustalił Ibrahim Sangaré.

Jeśli w przyszłym tygodniu ekipa z miasta Philipsa w rewanżowym meczu utrzyma to prowadzenie, to o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów zmierzy się ze szkockim FC Rangers lub szwajcarskim Servette.

We wtorek o awans do kolejnej rundy kwalifikacji LM walczyli także mistrzowie Polski. Raków Częstochowa wygrał na własnym terenie z Arisem Limassol 2-1.

09.08.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.