ROZRYWKA: Kobiety grają coraz więcej, głównie na urządzeniach przenośnych

Kultura / Rozrywka

KOBIETA: Kobiety grają coraz więcej, głównie na urządzeniach przenośnychMoże i granie na konsolach oraz komputerach to rozrywka raczej typowo męska, ale za to zabawa na urządzeniach przenośnych typu telefony komórkowe czy tablety to już okazuje się domena kobiet — tak wynika z danych zgromadzonych przez amerykańskie EEDAR, największą na świecie firmę specjalizującą się w badaniu tej gałęzi rynku. „Rozrywkowe dziewczyny” stanowią 60 procent ogólnej puli osób zabijających czas gdzieś „w biegu”.

Z ankiety przeprowadzonej w USA pośród 2,491 kobiet w wieku od 15 do 64 lat wynika także, że przeciętnie 6 na 10 z nich oddaje się ponadto słodkiemu zapomnieniu w szeroko pojmowanych grach społecznościowych. Co ciekawe, sformułowanie „pani domu” nie jest przesadzone, bowiem w aktywny sposób wpływają one na to, jak i w co grają inni. Lubią bawić się także wspólnie z całą rodziną, chociażby to było tylko na Facebooku.

Wnioski dla czerpiących spore zyski z gier jest prosty — piękniejsza część populacji staje się coraz ważniejszym klientem, który potrafi też kogoś nakłonić do zakupu danego produktu. I to nie tylko w ramach rozrywki przenośnej. Według Entertainment Software Association obecnie już blisko połowa grających w ogóle to kobiety.

04.10.2012 Dobreprogramy.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Skandal mięsny w Holandii się rozrasta. Wycofywane są już nie tylko mięso, ale też hamburgery, zupy i przekąski

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (czwartek 11 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Holandia może zostać bez prądu już w 2028 roku. Dwa lata wcześniej niż zakładano

News image

81-latek zabił żonę, bo chciała odejść. Sąd wydał surowy wyrok

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki