Holandia, sport: Wielki sukces w Alkmaar! Znów wygrali z utytułowanym przeciwnikiem

AZ Alkmaar wygrało w czwartek na własnym terenie z Lazio Rzym 2-1 i zapewniło sobie awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.

Także pierwsze spotkanie tego dwumeczu zakończyło się zwycięstwem Holendrów 2-1. Fakt, że trzecia obecnie drużyna w tabeli holenderskiej Eredivisie dwa razy z rzędu pokonała trzeci klub Serie A, można uznać za spore zaskoczenie.

Początek meczu w Alkmaar nie był jednak dla gospodarzy udany. W 21. minucie prowadzenie Lazio dał Felipe Anderson. Włosi z prowadzenia nie cieszyli się długo, bo już w 28. minucie wyrównał Jesper Karlsson. Wynik na 2-1 ustalił w 62. minucie Vangelis Pavlidis.

To był bardzo udany wieczór dla holenderskiego futbolu. W meczu 1/8 finału Ligi Europy Feyenoord wygrał w Rotterdamie z Szachtarem Donieck aż 7-1 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Konferencji zaplanowano na piątek. Rywalem AZ może być między innymi Lech Poznań. Mistrz Polski pokonał na wyjeździe szwedzkie Djurgârdens 2-0 i wygrał cały dwumecz aż 5-0.

17.03.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.