Holandia, sport: Remis w hicie holenderskiej ligi

Rozegrany w niedzielę mecz PSV i Ajaxu zakończył się wynikiem 1-1. Mecz nie zachwycił poziomem, a remis – mimo lekkiej przewagi Ajaxu – jest sprawiedliwym wynikiem, uważają holenderscy komentatorzy.

Ajax to aktualny mistrz Holandii, a PSV to wicemistrz. Przed niedzielnym spotkaniem obie drużyny zajmowały pierwsze dwa miejsca w tabeli Eredivisie (liderem był Ajax, który miał lepsze saldo bramkowe).

Oczekiwania kibiców przed niedzielnym meczem w Eindhoven były więc wysokie: zmierzyć się miały dwa najlepsze obecnie holenderskie kluby piłkarskie.

Wielkiego spektaklu jednak nie było. W pierwszej połowie przewagę mieli goście, ale amsterdamczycy mimo kilku okazji nie zdołali strzelić gola. Prowadzenie Ajaxowi dał dopiero w 63. minucie Quincy Promes. W drugiej części gry przeważało PSV, a wyrównującego gola zdobył w 77. minucie Donyell Malen. „Sprawiedliwy remis”, podsumował portal nu.nl.

- W moim odczuciu to my kontrolowaliśmy przebieg spotkania, rozgrywaliśmy piłkę i stwarzaliśmy sytuacje. Nie widziałem zbyt wielu okazji stworzonych przez PSV – mówił po meczu lekko rozczarowany Erik ten Hag, trener Ajaxu.

- Myślę, że był to bardzo ciekawy mecz, po którym musimy być zadowoleni z jednego punktu, bo w połowie drugiej części gry było jeszcze 0-1 – powiedział Mark van Bommel, trener PSV, cytowany przez portal ed.nl.

Remis w Eindhoven nie zmienił sytuacji na szczycie tabeli Eredivisie. Ajax pozostaje na prowadzeniu z 14 punktami, drugie PSV też ma 14 punktów, ale gorszy bilans bramkowy. Także Vitesse ma 14 punktów, ale drużyna ta rozegrała o jeden mecz więcej niż Ajax i PSV.

W środę liderzy Eredivisie rozegrają zaległe mecze, które przełożono w związku z występami obu drużyn w europejskich pucharach. Ajax zmierzy się na własnym terenie z Fortuną Sittard, a PSV zagra u siebie z FC Groningen.