Holandia, sport: Trzy holenderskie kluby w Lidze Europy poznały rywali

W czwartek Feyenoord, PSV i AZ Alkmaar zapewniły sobie awans do Ligi Europy. Dzień później Holendrzy poznali przeciwników w fazie grupowej tych rozgrywek.

W ostatniej fazie kwalifikacji niderlandzkie drużyny pokazały się z dobrej strony. PSV wygrało w czwartek z cypryjskim Apollonem Limassol 4-0 (7-0 w dwumeczu), a Feyenoord wygrał z izraelskim Hapoel Beer Szewa 3-0 (6-0 w dwumeczu).

Także AZ Alkmaar, które w pierwszym meczu zremisowało 1-1 z Royal Antwerp FC, po dramatycznym spotkaniu w Belgii awansowało do fazy grupowej. Mimo że gospodarze od 35. minuty grali w dziesiątkę, a od 73. w dziewiątkę, to AZ przegrywało do 90. minuty 0-1. W ostatniej chwili Holendrom udało się wyrównać i doprowadzić do dogrywki, w której grające w przewadze liczebnej AZ strzeliło kolejne dwa gole. Drużyna z Alkmaar wygrała 3-1 (4-2 w dwumeczu).

Legia Warszawa przegrała w czwartek z Glasgow Rangers 0-1. Jedyny gol dwumeczu padł w doliczonym czasie gry. Do fazy grupowej Ligi Europy nie awansował żaden klub z Polski.

Losowanie grup Ligi Europy odbyło się w piątkowe popołudnie. PSV trafiło do grupy D, wraz z Sportingiem Lizbona, Rosenborgiem Trondheim i LASK Linz. Rywalami Feyenoordu w grupie G będą FC Porto, Young Boys (Berno) i Rangers FC. AZ zagra w grupie L, w której są też Manchester United, FC Astana z Kazachstanu i Partizan Belgrad.