Pracownicy holenderskiej kolei ogłaszają strajki!

Praca i kariera

Fot. Shutterstock, Inc.

Pracownicy holenderskiej spółki kolejowej NS ogłosili strajki, które odbędą się w dwóch kolejnych tygodniach. Będą to 24-godzinne strajki sztafetowe, które rozpoczną się w regionie Noord w następną środę (24 sierpnia).

Strajki są konsekwencją nieudanych negocjacji w sprawie układu zbiorowego pracy zawieranego pomiędzy NS a związkami zawodowymi FNV, CNV i VVMC.

Jak spodziewa się rzecznik FNV, w strajkującym regionie nie będą kursowały żadne pociągi NS. Strajki sztafetowe potrwają do 31 sierpnia. Jeśli NS nie przedstawi oferty nowego układu zbiorowego, z której związki będą usatysfakcjonowane, tydzień później odbędzie się ogólnokrajowy strajk.

„Nasi członkowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że strajki wpłyną na pasażerów. To niefortunne, ale uciążliwość jest nieunikniona i ostatecznie również leży w interesie pasażerów. Widzimy teraz, że NS ma dużo wolnych wakatów, a pociągi są wciąż odwoływane” - twierdzi związek.

17.08.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Komentarze 

 
+3 #1 Jarek 2022-08-18 11:21
W Anglii kolejarze też strajkują. Tam tyle Polaków, mogliby SOLIDARNOŚĆ UK założyć.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze w kategorii: Praca i kariera

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki