Holandia: „Bardziej zdecydowana walka z dyskryminacją w agencjach pracy”

Praca i kariera

fot. Shutterstock

Wiceminister spraw socjalnych Tamara van Ark zapowiedziała bardziej zdecydowaną walkę z agencjami pośrednictwa pracy, dopuszczającymi się aktów dyskryminacji np. ze względu na pochodzenie czy kolor skóry.

Dziennikarze programu telewizyjnego Radar zadzwonili w lutym tego roku do 78 biur pośrednictwa pracy i udawali zleceniodawców szukających pracowników. Dziennikarze podkreślali, że nie chcą pracowników np. marokańskiego, tureckiego czy surinamskiego pochodzenia. Prawie połowa agencji pracy zareagowała na taką prośbę pozytywnie – mimo że była ona w sprzeczności z zapisami Ustawy o Równym Traktowaniu.

O sprawie informowaliśmy również na naszych łamach: TUTAJ.

Ten odcinek programu Radar wywołał dużą dyskusję na temat dyskryminacji (kandydatów na) pracowników ze względu na pochodzenie. W reakcji na tę debatę dwie duże agencje pośrednictwa pracy, Randstad i Tempo-Team, postanowiły wysłać pracowników na obowiązkowe „kursy antydyskryminacyjne”, poinformował dziennik AD.

Teraz działania w tej sprawie zapowiedział holenderski rząd, opisuje portal nos.nl. Wiceminister Van Ark chce zwiększyć uprawnienia Inspekcji Pracy, tak by dać jej „bardziej skuteczne instrumenty” w zwalczaniu tego zjawiska, czytamy w liście wysłanym przez Van Ark do holenderskiego sejmu Tweede Kamer.

Obecnie inspekcja może kontrolować, czy już zatrudnieni pracownicy są dyskryminowani, ale w przypadku ewentualnej dyskryminacji osób ubiegających się o pracę inspekcja ma bardzo ograniczone możliwości, opisują holenderskie media.


08.05.2018 ŁK Niedziela.NL

Komentarze 

 
0 #5 Ja 2018-05-10 23:32
Pracowałem w weekendy,płatne sobota 150%, niedziela 200%
Sam chciałem
Inna sprawa że ja np dostałem 320 a Niemiec 500
Cytuj
 
 
0 #4 Adi 2018-05-10 16:53
Jestem tu 10 lat i nigdy nie pracowalem wiecej jak 40 godz tygodniowo i mam kontrakt.d
Cytuj
 
 
0 #3 kilomleka 2018-05-09 17:23
ha, krotko i na temat
Cytuj
 
 
0 #2 Leon 2018-05-09 06:23
Hahaha to jesteś gorzej niż niewolnik! Kontrakt ci dali bo ciężko takiego łba byłoby zatrzymać.
Cytuj
 
 
-4 #1 Polski wiatrak 2018-05-08 13:00
Ludzie na kontraktach tez sa dyskryminowani. Ja od roku nie mialem wolnego weekendu.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze w kategorii: Praca i kariera

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki