Na kolejnej fermie norek wykryto koronawirusa

Archiwum '20

fot. Shutterstock

Na kolejnej fermie norek wykryto koronawirusa. Zwierzęta z Landhorst zostaną zagazowane tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Jak informuje stacja NOS, jest to 18 ferma norek w Holandii, na której wykryto COVID-19.

Norki z innych 17 ferm zostały już zagazowane. Decyzję o uboju zwierząt podjęli minister zdrowia publicznego, Hugo de Jonge oraz minister rolnictwa, Carola Schouten. Po konsultacjach z ekspertami uznali, że utrzymanie zwierząt przy życiu jest zbyt ryzykowne, zwłaszcza, że wykryto przypadki przeniesienia wirusa ze zwierząt na ludzi.

Ministrowie wprowadzili również krajowy zakaz transportowania norek oraz odwiedzania ferm, poza tym w hodowlach obowiązują surowe zasady higieny. Obecnie rząd pracuje nad projektem, który pomógłby hodowcom zwierząt futerkowych w zakończeniu działalności i przejściu do innej branży.

Od 2024 roku w Holandii obowiązywać będzie zakaz prowadzenia hodowli norek, jednakże niższa izba holenderskiego parlamentu, Tweede Kamer, próbuje przyśpieszyć ten proces i wprowadzić zakaz na początku 2021 roku. Rząd obecnie bada, czy jest to możliwe.

03.07.2020 Niedziela.NL

(kk)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki