Holandia, Zutphen: Na budynku posterunku policji namalowano swastyki

Archiwum '19

fot. Tony Taylor Stock / Shutterstock.com

Posterunek policji w Zutphen został pokryty przez wandali swastykami. Jak dotąd nie udało się ująć sprawców.

Wandale namalowali na szybach oraz ścianach posterunku policji hitlerowskie symbole: litery SS oraz swastyki – na Instagramie poinformował funkcjonariusz lokalnej policji, Yilmaz Uluçay, który przy tej okazji wezwał świadków zdarzenia do kontaktu z władzami.

Do aktu wandalizmu na posterunku policji przy ulicy Houtwal doszło prawdopodobnie w sobotę w nocy lub w niedzielę rano – uważa Uluçay. Policja nie ma pojęcia, kto stoi za tym czynem. „Była to dla nas kompletna niespodzianka” - w rozmowie z dziennikiem De Stentor, mówił oficer lokalnej jednostki.

Zdjęcia pomalowanych szyb można zobaczyć: TUTAJ.

10.06.2019 Niedziela.NL

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

42-latka utonęła w Waalu po uratowaniu dzieci. Zniknęła pod wodą podczas akcji

News image

Najmniej samobójstw w Holandii od piętnastu lat. Niepokoi wzrost wśród młodych kobiet

News image

Zandvoort wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Władze obawiają się powtórki zamieszek z Zielonych Świątek

News image

Policja obserwuje około 100 warsztatów podejrzewanych o budowę tajnych skrytek w samochodach

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki