Holandia: Kolejne trzęsienie ziemi w Groningen

Archiwum '19

fot. Shutterstock

Kolejne trzęsienie ziemi nawiedziło Groningen w niedzielę rano. Epicentrum wstrząsów o magnitudzie 2,5 znajdowało się w miejscowości Garrelsweer, niedaleko Loppersum. Według instytutu meteorologicznego KNMI, było to jedno z silniejszych trzęsień ziemi, które uderzyły w prowincję.

Od niedzieli tymczasowa komisja zajmująca się szkodami górniczymi w Groningen TCMG otrzymała już 127 zgłoszeń dotyczących szkód wyrządzonych wstrząsami. Podobnie jak poprzednie trzęsienia ziemi, także to było wywołane wydobyciem gazu w prowincji. 22 maja w prowincji odczuwalne były wstrząsy o magnitudzie 3,4, następstwem których było w sumie 4,832 zgłoszeń o szkodach związanych z tym trzęsieniem ziemi.

Najsilniejsze trzęsienie ziemi, jakie kiedykolwiek nawiedziło Groningen, miało miejsce w Huizinge w 2012 r. i miało siłę 3,6 stopnia, natomiast w styczniu ubiegłego roku doszło do trzęsienia ziemi o sile 3,4 stopnia. W następstwie tych wydarzeń rząd postanowił stopniowo zredukować wydobycie gazu w prowincji. Do 2022 roku wydobycie gazu ma zostać zmniejszone o połowę, a do w 2030 roku wydobycie ma zostać całkowicie zakończone.

Na wtorek zaplanowana jest debata parlamentarna na temat wydobycia gazu.


10.06.2019 Niedziela.NL

(mś)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

42-latka utonęła w Waalu po uratowaniu dzieci. Zniknęła pod wodą podczas akcji

News image

Najmniej samobójstw w Holandii od piętnastu lat. Niepokoi wzrost wśród młodych kobiet

News image

Zandvoort wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Władze obawiają się powtórki zamieszek z Zielonych Świątek

News image

Policja obserwuje około 100 warsztatów podejrzewanych o budowę tajnych skrytek w samochodach

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki