Holandia, Haga: Mężczyzna ugodził się nożem w centrum Hagi. Gapie utrudnili policjantom interwencję

Archiwum '19

fot. Nessluop / Shutterstock.com

Osoby postronne utrudniały policji i ratownikom medycznym pomoc człowiekowi, który w niedzielę dźgnął się nożem na Grote Markt w Hadze. Zamiast umożliwić funkcjonariuszom interwencję, ludzie nagrywali krwawiącego człowieka.

- Ludzie z tłumu nagrywali człowieka, który obficie krwawił. Musieliśmy włączyć syreny, aby odeszli na bok – twierdzi jeden z funkcjonariuszy. Ostatecznie ratownikom udało się udzielić ofierze pierwszej pomocy. Niedługo później miejsce podjechała karetka, która zabrała poszkodowanego do szpitala.

W związku z incydentem jeszcze tego samego dnia policja zaapelowała do opinii publicznej o właściwe zachowanie w takich sytuacjach.

- Prosimy o rozwagę i ułatwienie funkcjonariuszom pracy. Należy też rozważyć wartość nagrywania tego typu incydentów – zaapelowała policja.  

Obecny stan poszkodowanego mężczyzny i motyw jego działania nie jest znany.


02.04.2019 MŚ Niedziela.NL


Komentarze 

 
-1 #1 pabl0 2019-04-02 10:24
Tutaj też jest przymus prawny udzielenia pierwszej pomocy. Dlaczego nikt nie założył choćby opaski uciskowej?
Tutaj nawet prawko się dostaje bez kursu pierwszej pomocy...
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki