Holandia: Zapłacimy więcej za wywóz śmieci

Archiwum '19

fot.DNieuwland / Shutterstock.com

Holenderskie samorządy spodziewają się w tym roku znacznie większych wpływów z lokalnych podatków. Zapłacimy więcej m.in. za wywóz śmieci i odprowadzenie ścieków.

Niderlandzkie gminy przewidują, że w tym roku zarobią na lokalnych podatkach i opłatach ponad 10,2 mld euro. To o 4,3% więcej niż rok wcześniej, poinformowało Główne Biuro Statystyczne CBS.

Relatywnie najmocniej wzrosną opłaty za wywóz śmieci (afvalstoffenheffing). Holenderskie gminy przewidują, że zarobią na nich w tym roku 1,8 mld euro, czyli aż o 5% więcej niż w 2018 roku. To największy wzrost przychodów z tego tytułu od 15 lat!

Także podatki od nieruchomości (ontroerendezaakbelasting, tzw. ozb) wzrosną w znacznym stopniu. Samorządy liczą, że w tym roku wpływy z tego podatku będą o 4% wyższe niż rok temu. W sumie podatek ten ma dać gminom w tym roku 4,1 mld euro.  

Opłaty za odprowadzanie ścieków (rioolheffing) przynieść mają w tym roku niderlandzkim samorządom łącznie 1,6% mld euro. To o 1,9% więcej niż rok wcześniej, informuje CBS.

Łącznie podatki od nieruchomości oraz opłaty za wywóz śmieci i odprowadzenie ścieków stanowią aż trzy czwarte wszystkim gminnych podatków. W sumie dadzą one holenderskim samorządom w 2019 roku 7,6 mld euro przychodów.

O tym, że w tym roku wydamy więcej na lokalne podatki i opłaty, już informowaliśmy.

Statystyczny mieszkaniec Holandii, wynajmujący mieszkanie, wyda w tym roku średnio o 5,4% więcej na podatki i opłaty, pobierane przez gminy. W przypadku właścicieli nieruchomości wzrost ten wyniesie średnio 4,3%, informował dziennik „AD”. Pamiętać należy, że pomiędzy poszczególnymi gminami występują duże różnice w wysokości lokalnych podatków i opłat.



03.02.2019 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #5 Jolanta. 2019-02-04 09:42
Co wy tu robicie w tym kraju ,ktorego nienawidzicie?Spadajcie do siebie i tam sie wymadrzajcie!
Cytuj
 
 
0 #4 Szczur rurowy 2019-02-03 18:10
Krzychu piękna synteza problemu.
Cytuj
 
 
+2 #3 Anna 2019-02-03 15:37
super! Wszystko w gore!!!
Cytuj
 
 
+9 #2 Siwy-1976 2019-02-03 12:12
Zachłanność nie zna granic.Zarobki coraz niższe a opłaty ciągle w górę,pytanie tylko na ile ludzie to jeszcze wytrzymają.A może wolą bunt jak we Francji,biurokraci z koziej dupy
Cytuj
 
 
+8 #1 Krzychu 2019-02-03 11:39
no bo trudniej je wysłać do spalenia w Polsce więc trzeba więcej zapłacić i po kombinować gdzie je upchać
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki