Holandia: „Nigdy nie korzystałem z Internetu”. W Holandii wciąż są tacy ludzie

Archiwum '19

fot. Shutterstock

Ponad 880 tys. mieszkańców Holandii jeszcze nigdy w życiu nie korzystało z Internetu – wynika z danych zgromadzonych przez niderlandzkie Główne Biuro Statystyczne CBS.

Oznacza to, że z sieci w ogóle nie korzysta około 6% wszystkich mieszkańców Holandii. W badaniu uwzględniono osoby w wieku co najmniej 12 lat.

Jak łatwo przewidzieć, wśród ludzi, którzy nigdy nie korzystali z Internetu, dominują osoby starsze. Prawie połowę z 886 tys. Holendrów, którzy jeszcze nie korzystają z Internetu, to ludzie w wieku 75 lat i więcej.

Jednak i seniorzy coraz częściej odkrywają zalety dostępu do sieci. W 2012 roku z Internetu korzystał tylko co trzeci mieszkaniec Holandii w wieku co najmniej 75 lat. W 2018 roku już dwie trzecie ludzi w tym wieku korzystało z sieci.

Wśród osób młodszych ludzie niekorzystający z internetu to już wielka rzadkość. W 2018 roku jedynie 1% mieszkańców Holandii w wieku od 12 do 25 lat deklarował, że nigdy nie korzystał z sieci. Wśród ludzi w wieku od 26 do 45 lat odsetek ten wynosi 2%, a w kategorii wiekowej 45-65 lat 4%.


08.01.2019 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #1 Pati 2019-01-08 17:05
Dużo z nich przyjechało z Hajnówki.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki