Holandia: W wieku 57 lat zmarł burmistrz gminy Stichtse Vecht

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Burmistrz gminy Stichtse Vecht (prowincja Utrecht), Marc Witteman, zmarł w poniedziałek w nocy. Od jakiegoś czasu zmagał się z rakiem płuc. Miał 57 lat.

O śmierci burmistrza poinformowano na Facebooku gminy. W maju ubiegłego roku Witteman przekazał, że zdiagnozowano u niego raka. Pomimo choroby, przez kolejne 18 miesięcy pozostał aktywny zawodowo. Zły stan zdrowia zmusił go do odejścia z pracy 1. sierpnia tego roku. Wówczas jego stanowisko przejęła Yvonne van Mastrigt, która tymczasowo sprawuje funkcję burmistrza.  

Rada gminy przekazała, że jest „głęboko dotknięta” śmiercią Wittemana.

"Łącząc nas, podejmując decyzje, sprawiając że rzeczy stawały się przystępne, działając innowacyjnie i uczciwie: w ten sposób Witteman w dalszym ciągu nas inspiruje. Przekazujemy wyrazy współczucia jego żonie i dzieciom oraz życzymy im wiele siły" – przekazała Van Mastrigt.


28.12.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki