Holandia: Zielona Lewica chce żeby rząd regulował produkcję ecstasy

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Zielona Lewica chce, aby również twardy narkotyk, jakim jest ecstasy, zniknął z kryminalnego obiegu. Zdaniem partii, produkcję substancji powinien regulować rząd – w rozmowie z Volkskrant, przekazała parlamentarzystka, Kathalijne Buitenweg.

„Rząd sam nie będzie produkował narkotyku, ale powinien mieć nad tym kontrolę” - przekazała polityk, która zaleca wprowadzenie systemu pozwoleń z kontrolowaną produkcją, tak aby do konsumentów trafiały tylko pigułki spełniające standardy jakości. ”Mówię o tym z powodu zagrożenia zdrowia publicznego, a także stale rosnącej siły środowiska przestępczego”.

Buitenweg chce żeby Holandia przejęła inicjatywę w sprawie konwencji ONZ dotyczącej narkotyków. Jej zdaniem, Światowa Organizacja Zdrowia ostatnio zasugerowała, że dane dotyczące szkodliwości poszczególnych substancji są nieaktualne. Holenderska polityk sądzi, że krajowy rząd powinien wznowić tę dyskusję. Po wprowadzeniu nowych przepisów Buitenweg chciałaby również rozpocząć kampanię ostrzegającą przed ecstasy.

Burmistrz Bredy, Paul Depla, także wezwał do zmiany holenderskiej polityki narkotykowej. "Podajcie mi jeden dobry powód uzasadniający swobodny dostęp do alkoholu, a zakazujący ecstasy” - przekazał. "Mówiąc to powołuję się na opinię ekspertów, którzy twierdzą, że wspomniany narkotyk jest mniej szkodliwy niż alkohol”.


21.12.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki