Holandia: "Wagoniki elektryczne nie są wystarczająco bezpieczne"

Archiwum '18

fot. Dafinchi / Shutterstock.com

Elektryczne wagoniki znane jako „stints”, które są wykorzystywane do transportowania dzieci przez placówki opiekuńcze, nie są wystarczająco bezpieczne, aby korzystać z nich na publicznych drogach – przekazał instytut badawczy TNO w najnowszym raporcie.

Instytut został powołany przez minister transportu Corę Van Nieuwenhuizen, do zbadania poziomu bezpieczeństwa wózków elektrycznych po tragicznym wypadku, do którego doszło we wrześniu tego roku. Wagon utknął na torach kolejowych i na skutek zderzenia z pociągiem zginęło czworo dzieci.

Po wrześniowej tragedii Van Nieuwenhuizen natychmiast zakazała korzystania z wózków na drogach. Tymczasem instytut TNO dogłębnie badał sprawę. Jak wynika z najnowszego raportu, wagoniki będą mogły zostać ponownie dopuszczone do ruchu po wprowadzeniu modyfikacji w mechanizmie. Największe problemy dotyczą systemu hamulcowego.

Podczas konferencji prasowej, minister przekazała, że wprowadzenie zakazu spotkało się z niezadowoleniem użytkowników wózków, jednakże „bezpieczeństwo musi być priorytetem”. Zaplanowano rozmowy Van Nieuwenhuizen z przedstawicielami sektora opieki dziecięcej.

Wagoniki elektryczne pojawiły się na holenderskich drogach w 2011 roku.


20.12.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki