Holandia zadowolona z porozumienia zawartego na szczycie klimatycznym w Katowicach

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Przez prawie dwa tygodnie delegacje z blisko 200 krajów negocjowało szczegóły dokumentu COP24, który zawiera wytyczne mające na celu ograniczenie globalnego wzrostu temperatury. Z końcowego porozumienia zadowolona jest między innymi holenderska delegacja i rząd.

Podczas szczytu klimatycznego w Paryżu, który odbył się 3 lata temu, kraje zgodziły się ograniczyć globalne ocieplenie do najwyżej 2 stopni Celsjusza, a docelowo do nie więcej niż 1,5 stopnia, w porównaniu do epoki przed industrializacją. W Katowicach debatowano nad tym, jak osiągnąć zamierzony cel. Mówiono między innymi o zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych i pomocy dla biednych krajów w radzeniu sobie ze skutkami zmian klimatycznych.

Marcel Beukeboom, który przewodniczył delegacji holenderskiej, jest zadowolony z zawartej umowy i uważa ją za korzystną dla Holandii

- Teraz ważne jest, aby każdy wypełnił te umowy konkretnymi środkami - dodał minister Spraw Gospodarczych i Klimatu Eric Wiebes.

Przewodniczący szczytu Michał Kurtyka nazwał 156-stronnicowe porozumienie ‘tysiącem małych kroków na przód’, z których powinniśmy być dumni.


20.12.2018 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki