Holandia: Banany produktem regionalnym Wageningen

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Uprawa bananowców w Holandii jest możliwa pomimo niedogodnych warunków. Naukowcy z Uniwersytetu Wageningen właśnie zbierają pierwsze holenderskie banany. Mają one trafić do lokalnych restauracji i szpitali jako "produkt regionalny".

Celem eksperymenty jest sprawdzenie, czy nowe sposoby uprawy pomogą w zwalczaniu grzybobójczych chorób glebowych, które zagrażają produkcji bananów na całym świecie. Obecnie w szklarni znajduje się 60 roślin.

- Rośliny bananowca rosną bardzo dobrze na podłożu z torfu kokosowego i wełny kamiennej, jedynie przy użyciu roztworu odżywczego, Holenderski banan nie potrzebuje kontroli chorób, co sprawia, że ​​uprawa jest bardziej zrównoważona. Jedną z rzeczy, których się nauczyliśmy to to, że drzewa posadzone są zbyt gęsto. Jeśli to dostosujemy, banany będą miały więcej światła i będą mogły szybciej dojrzewać - poinformował profesor Gert Kema.

Po zebraniu banany trafią do zaangażowanego w projekt bananowego giganta Chiquita, który zapewni owocom najlepsze warunki do dojrzewania. W przyszłość badania zostaną przeprowadzone także na Filipinach, gdzie panują najlepsze warunki do uprawy bananów.


17.12.2018 MŚ Niedziela.NL



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki