Holandia: Co roku ok. 30-50 żołnierzy jest zwalnianych z powodu narkotyków

Archiwum '18

fot. Shutterstock

W oparciu o dane pochodzące z Ministerstwa Obrony Narodowej, dziennik Telegraaf przekazał, że co roku od 30 do 50 żołnierzy jest zwalnianych ze służby z powodu spożywania narkotyków.

Gazeta twierdzi, że w ubiegłym roku 31 żołnierzy straciło z tego powodu pracę. Rzecznik prasowy ministerstwa przekazał, że w ostatnich latach z powodu narkotyków wyrzucono średnio od 30 do 50 osób rocznie, choć dokładne dane na ten temat są niedostępne.

Rzeczywista liczba osób konsumujących narkotyki, a zatrudnionych w armii, jest znacznie wyższa, zwłaszcza, kiedy zważy się na fakt, że 1 na 10 osób w Holandii zmaga się z jakimś rodzajem uzależnienia – poinformował ekspert, Dick Trubendorffer. „Nie ma powodu, by sądzić, że w wojsku jest inaczej” - przekazał w rozmowie z gazetą.

Łącznie holenderska armia zatrudnia ok. 40 tys. osób.

14.12.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki