Holandia: Walka z plastikiem w sektorze budowlanym?

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Ministrowie planują zmianę przepisów, które na ten moment umożliwiają wykorzystanie 20% plastiku w mieszance gleby, gruzu oraz mułu używanej do budowy dróg, wałów oraz w podłożach jezior. W sektorze budowlanym wykorzystywany jest przede wszystkim plastik, polistyren oraz inne tworzywa sztuczne.

Obecnie firmy budowlane tworzą bazę do budowy poprzez zmieszanie gleby i mułu z odpadami budowlanymi. W sumie co roku sektorze budowlanym oraz w gospodarce naturalnej wykorzystuje się ok. 40 mln metrów sześciennych gleby oraz mułu.

Tera ministrowie doszli do wniosku, że należy rozpocząć walkę z plastikiem również w tej branży. Uznano, że muł może zawierać plastik tylko „sporadycznie” - całkowite wyeliminowanie go jest bowiem niemożliwe.

„Rozkład plastiku trwa setki lat, więc nie jest to problem, który sam się rozwiąże. Nowe zasady pomogą nam w tej walce” - przekazała młodsza minister ds. infrastruktury, Stientje van Veldhoven.

Ponadto minister przeznaczyła 5 mln euro na badanie pochodzenia odpadów w holenderskich rzekach, oraz opracowanie metod ich wyławiania i recyclingu.


17.11.2018 KK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #1 Horacy 2018-11-17 13:38
i wyślą resztki plastiku do PL a tam sie niechcący zapali śmietnisk i po sprawie - Polak swymi żelaznymi płucami to przemieli
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki