Holandia, Amstelveen: Gmina rekrutuje byłych policjantów do walki z włamaniami

Archiwum '18

fot. JPstock / Shutterstock.com

Mimo ogromnych wysiłków policji, liczba włamań w Amstelveen ponownie wzrasta. Gmina zaczęła rekrutować byłych funkcjonariuszy, który stworzą specjalny zespół do walki z włamaniami i będą ściśle współpracować z policją.

Zdaniem radnych policja robi co w ich mocy, ale funkcjonariuszy jest zbyt mało, by mogli rozwiązać problem włamań.

- Mamy duży problem z włamaniami, w zeszłym roku było ich 400. Próbowaliśmy już informacyjnych grup na WhatsApp i dotacji na zabezpieczanie domów. Okazuje się jednak, że przede wszystkim potrzebujemy większej liczby funkcjonariuszy, a dopiero potem możemy decydować, jak walczyć z włamaniami. Jestem wielkim fanem policji, to eksperci, których potrzebujemy - uważa radny Herbert Raat.

Do zespołu mogą dołączyć byli policjanci, którzy przeszli na emeryturę i funkcjonariusze, którzy odeszli ze służby, by robić coś innego. W ciągu najbliższych trzech lat miasto zamierza przeznaczyć na zespół 300 tysięcy euro. Jak dotąd grupa składa się z czterech byłych policjantów, ale władze miasta mają nadzieję, że z czasem uda się znaleźć więcej odpowiednich osób.

14.11.2018 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki